Agata Jarzębowska

Agata Jarzębowska

Agata Jarzębowska jest aktualną mistrzynią Polski Pole Sport – tytuł ten zdobyła cztery razy z rzędu w latach 2013-2017.

Dzięki zwycięstwom w krajowych zawodach trzykrotnie zakwalifikowała się do mistrzostw Europy Pole Sport, organizowanych przez World Association Air Power Athletics, które wygrała w 2015 roku. Pracuje jako instruktor pole dance od 2011 r. W tym samym roku ukończyła kurs instruktora fitness i otrzymała certyfikat wydany przez Ministerstwo Sportu. W 2012 roku, podczas swojego debiutu na zawodach pole dance, zdobyła tytuł II wicemistrzyni Polski, jednocześnie uzyskując mistrzowską klasę sportową Polskiego Związku Tańca Sportowego.

W grudniu 2017 roku Agata zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej, co czyni ją aktualną mistrzynią świata pole sport.

Poza kursami stacjonarnymi (zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych) Agata prowadzi szkolenia dla instruktorów oraz warsztaty w wielu miastach w Polsce. Na zajęciach zawsze dostosowuje poziom ćwiczeń do umiejętności grupy